>
Polecane strony
Bobry sposób na fotografowanie kwiatów Nagrywanie filmów aparatem lustrzanką Praktyczna definicja fotografii aparaty fotograficzne fotografik Fotografia, czyli trwałe utrwalenie obrazu World Press Photo - nagrody Na co zwrócić uwagę w fotografii ślubnej Pojęcie pastisz w fotografii Skąd pochodzą najlepsze marki aparatów Wybieramy cyfrowy aparat fotograficzny Piękno fotografii ślubnej Zdjęcia portretowe - warto o nich wiedzieć Marka Nikkon, jako jedna z najstarszych japońskich marek aparatów historia fotografii

Mapa strony

fotografik

Kogo nazywamy fotografikiem?


Fotograf to osoba, która wykonuje zdjęcia z reguły własnym aparatem. Wykonuje on zdjęcia do dokumentów, okolicznościowe, ale także wywołuje on odbitki zdjęć, zrobionych przez inne osoby, o określonych parametrach. Tym zawodem może się zająć praktycznie każdy, bez względu na wykształcenie. Wystarczy, że ukończymy odpowiednie kursy z tej dziedziny.

Zawód fotografika, czyli fotografa artystycznego nie jest dostępny dla wszystkich. Zajmuje się on fotografią artystyczną. Jego dzieła to fotogramy są to obrazy uzyskane na materiale światłoczułym. Odbitki zdjęcia wykonuje w celach artystycznych,wystawienniczych, reklamowych. Zdjęcia zrobione są na potrzeby fotogramerii specjalną kamerą, służącą do wykonywania precyzyjnych pomiarów i kształtów badanych obiektów.

Zajmuje się również luksogramami, czyli otrzymywaniem obrazów przez bezpośrednie naświetlanie materiałów światłoczułych, na których nałożone są przedmioty o różnym stopniu przeźroczystości. Jak i również luminogramami, inaczej reprodukcją powierzchni zbliżonej do wycinka sfery.
Fotografik wykonuje prace przeważnie technikami klasycznymi, w tym między innymi techniką gumy arabskiej.Polecamy
Copyright 2010