>
Polecane strony
Na co zwrócić uwagę w fotografii ślubnej fotografik Wybieramy cyfrowy aparat fotograficzny aparaty fotograficzne Fotografia, czyli trwałe utrwalenie obrazu historia fotografii Marka Nikkon, jako jedna z najstarszych japońskich marek aparatów World Press Photo - nagrody Skąd pochodzą najlepsze marki aparatów Zdjęcia portretowe - warto o nich wiedzieć Nagrywanie filmów aparatem lustrzanką Praktyczna definicja fotografii Bobry sposób na fotografowanie kwiatów Piękno fotografii ślubnej Pojęcie pastisz w fotografii

Mapa strony

fotografik

Kogo nazywamy fotografikiem?


Fotograf to osoba, która wykonuje zdjęcia z reguły własnym aparatem. Wykonuje on zdjęcia do dokumentów, okolicznościowe, ale także wywołuje on odbitki zdjęć, zrobionych przez inne osoby, o określonych parametrach. Tym zawodem może się zająć praktycznie każdy, bez względu na wykształcenie. Wystarczy, że ukończymy odpowiednie kursy z tej dziedziny.

Zawód fotografika, czyli fotografa artystycznego nie jest dostępny dla wszystkich. Zajmuje się on fotografią artystyczną. Jego dzieła to fotogramy są to obrazy uzyskane na materiale światłoczułym. Odbitki zdjęcia wykonuje w celach artystycznych,wystawienniczych, reklamowych. Zdjęcia zrobione są na potrzeby fotogramerii specjalną kamerą, służącą do wykonywania precyzyjnych pomiarów i kształtów badanych obiektów.

Zajmuje się również luksogramami, czyli otrzymywaniem obrazów przez bezpośrednie naświetlanie materiałów światłoczułych, na których nałożone są przedmioty o różnym stopniu przeźroczystości. Jak i również luminogramami, inaczej reprodukcją powierzchni zbliżonej do wycinka sfery.
Fotografik wykonuje prace przeważnie technikami klasycznymi, w tym między innymi techniką gumy arabskiej.Polecamy
Copyright 2010